avi1
avi2
ilustrae panInternet Půjčky Homepageilustrace paní

Časté dotazy

Vzít si půjčku přináší nejen příjemné pocit z přísunu financí, ale také závazek, který se s půjčkou pojí. Podepsáním smlouvy o půjčce se zavazujete k věcem, které v případě nesplnění mohou přinést problémy. Jedná se především o různé sankce a poplatky. Správný výběr půjčky a jejího poskytovatele je dnes poněkud opomíjenou věcí, ale rozhodně se vyplatí věnovat úsilí a zvolit správně. Předcházejte problémům dříve než nastanou.

Jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou?

Půjčky poskytují různí poskytovatelé, v bance získáte půjčku bankovní, která je většinou výhodnější a solidnější. Rizika jsou zde menší, ale je mnohem míně dostupná. K jejímu schválení potřebujete dobrou bonitu. Poskytovatelé mimo bankovní sektor nabízejí půjčky nebankovní. V této oblasti působí velcí a solidní společnosti, ale také malé firmy, kterým jde spíše o poplatky a sankce pokud přestanete splácet, nebo se opozdíte se splátkou. Volte raději větší a známější firmy

Co je to konsolidace půjček

Konsolidace půjček neboli sloučení půjček je převedení všech Vašich stávajících dluhů do jedné půjčky. Mohou to být například dluhy na kreditní kartě, kontokorenty, spotřebitelské úvěry atd. Za každou jednotlivou půjčku platíte nějaké poplatky a každá půjčka má rozdílné podmínky. Sloučením do jedné půjčky tak ušetříte každý měsíc.

Jak porovnat nabídky půjček?

Univerzálním parametrem je RPSN - roční procentní sazba nákladů. Udává jak je konkrétní varianta půjčky drahá včetně všech poplatků. Vybírejte tu , která má nižší RPSN. Dále lze půjčky porovnat podle dostupnosti. Dostupnější půjčky jsou samozřejmě dražší a méně výhodné.

Co dělat v případě finančních problémů?

Neřešte svou špatnou dlouhodobou finanční situaci další půjčkou. Nikam to nevede, spíše naopak. Můžete se dostat ještě do větších problémů. Snažte se plánovat si svůj měsíční rozpočet tak, aby jste neutratili více, než vyděláte. Snažte se snížit Vaše náklady a uvažujte jak zvýšit Vaše příjmy jinak než půjčkou. Pokud je Vaše situace opravdu špatná a nezvládáte ji, vyhledejte odbornou pomoc. Uvažujte o oddlužení a osobním bankrotu. Řešte Vaše problémy včas a s chladnou hlavou. Neodsouvejte řešení na později. Čím dříve se k Vaší situaci postavíte čelem, tím menší důsledky to bude mít. Čas je totiž proti Vám a dluhy každým dnem narůstají.

Co je to půjčka před výplatou?

Jedná se o poměrně novou službu na finančním trhu. Půjčka před výplatou nabízí malou částku několika tisíc korun na krátkou dobu do jednoho měsíce. Podmínky schválení jsou mírné ale cena za tuto půjčku je vysoká. Pamatujte, že peníze, které si dnes takto půjčíte Vám mohou příští měsíc chybět.


Vloženo 18. 2. 2014

Infocentrum:

Co Vás nejvíce o půjčkách zajímá?

Jak si půjčovat zodpovědně
Přistupujte ke svým financím s rozvahou.

Jak se dostat z registru dlužníků?
Máte záznam v registr? Jak jej vymazat?

Desatero půjčování
Než přistoupíte k půjčce, seznamte se s možnými riziky. V desateru uvádíme nejdůležitější zásady pro půjčování.

Časté dotazy
Co Vás nejvíce o půjčkách zajímá?

Klasifikace půjček
Jaké existují typy půjček?

Slovníček pojmů
Co znamenají jednotlivé finanční pojmy?

Jak se posuzuje bonita?
Podle čeho poskytovatelé hodnotí Vaši schopnost splácet?

Finační rezerva
Jak vytvořit finanční rezervu?

Kreditní karty
Jaké jsou jejich výhody?


list

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.InternetPůjčky.cz. Infoweb o půjčkách. Nejsme poskytovatelem půjček.
Bez písemného souhlasu provozovatele je kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů