avi1
avi2
ilustrae panInternet Půjčky Homepageilustrace paní
Internet půjčky > Zodpovědné půjčování

Tipy pro zodpovědné půjčování

Vidina rychle získaných peněz z půjčky může být omamná a vystřízlivěni může přijít ještě dříve, než si stačí mnozí uvědomit, že půjčky jsou sice dobrý sluha, ale zlý pán. Proto by měli být lidé zodpovědní, ohledně půjčování si zjistit co nejvíce informací a přemýšlet, zda půjčkou své problémy vyřeší nebo si je akorát znásobí. Dostat se také mohou do registru dllužníků, a pak nezbyde jiná varianta než půjčka bez registru, která nepatří zrovna k nejvýhodnějším a nejdostupnějším půjčkám.

Rychlé půjčky

S rychlou krátkodobou půjčkou mohou mnozí pokryt své aktuální finanční potřeby, ale je třeba si před každou půjčkou zvážit všechna pro a proti. Níže uvádíme několik zásadních charakteristik zodpovědného půjčování.

1) Půjčujte si jen tolik, kolik potřebujete

Nezadlužujte se zbytečně a půjčte si jen opravdu tolik, kolik budete schopni z vašeho platu splácet. Splácet totiž nebudete jen to co si půjčíte, ale mnohdy zaplatíte daleko více na různých poplatcích. To kolik nakonec budete splácet včetně všech poplatků si můžete vyzkoušet v různých kalkulátorech půjček, kterých najdete na internetu několik. U rychlých půjček můžete využít akce na první půjčku zdarma, kdy za podmínek splacení do předem stanoveného data zaplatíte jen to, co jste si půjčili, ani korunu navíc. Další výhodou je to, že se k ničemu dalšímu u dané společnosti nezavazujete.

2) Před podpisem čtěte smlouvu

Stále dokola omílaná věta, na kterou mnozí stále zapomínají. Než cokoli podepíšete, čtěte! Hlavně u smluv o půjčce se může skrývat mnoho zrádností a pokud ji jednou svým podpisem ztvrdíte, už nebude cesta zpět. Smlouva by měla být jasná a stručná tak, aby jste ji pochopili. Pokud si nebudete jisti, ptejte se, pokud i přesto budete na vážkách, nechte si poradit odborníkem. Třeba u advokáta, za kterého sice zaplatíte, ale ve finále vám může ušetřit mnoho peněz i starostí.

3) Splácejte včas a pravidelně

Dodržujte časový rozvrh splátek. Včasným splacením půjčky, ale i jiných plateb za energie nebo mobil, si pomůžete vytvořit pozitivní úvěrovou historii, která se vám může jednou hodit, třeba u vyřizování hypotéky. Nesplácením nebo opožděným splacením se snadno můžete dostat do úvěrových registrů, což může v budoucnu ztížit získání jakékoliv další půjčky bez registru.

4) Problémy se splácením řešte hned

Pokud se objeví obtíže se splácením, jednejte okamžitě a nehrajte na schovávanou. V případě, že budete mít při splácení půjčky jakékoli potíže ihned o této skutečnosti informujte věřitele s návrhem na řešení, například splátkového kalendáře nebo odložením splátek. Pokud by bylo tyto problémy vleklé a nevěděli by jste si rady, můžete se obrátit na některou z poraden při finanční tísni, které nabízejí pomoc při řešení problémů se splácením, za jejichž služby nebudete nic platit.


Vloženo 15. 3. 2018

Infocentrum:

Co Vás nejvíce o půjčkách zajímá?

Jak si půjčovat zodpovědně
Přistupujte ke svým financím s rozvahou.

Jak se dostat z registru dlužníků?
Máte záznam v registr? Jak jej vymazat?

Desatero půjčování
Než přistoupíte k půjčce, seznamte se s možnými riziky. V desateru uvádíme nejdůležitější zásady pro půjčování.

Časté dotazy
Co Vás nejvíce o půjčkách zajímá?

Klasifikace půjček
Jaké existují typy půjček?

Slovníček pojmů
Co znamenají jednotlivé finanční pojmy?

Jak se posuzuje bonita?
Podle čeho poskytovatelé hodnotí Vaši schopnost splácet?

Finační rezerva
Jak vytvořit finanční rezervu?

Kreditní karty
Jaké jsou jejich výhody?


list

Všechna práva vyhrazena. © 2008 - 2024 www.InternetPůjčky.cz. Infoweb o půjčkách. Nejsme poskytovatelem půjček.
Bez písemného souhlasu provozovatele je kopírování textů a autorských fotografií zakázáno.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů